Institut umění - Divadelní ústav

Institut umění - Divadelní ústav

Institut umění - Divadelní ústav

Institut umění - Divadelní ústav

Vhodné pro rodiny s dětmi, Dílny, workshopy a interaktivní programy, Česko-slovenská noc divadel 2018

Celetná 17

Praha


www.idu.cz

Facebook


14:00 - 20:00

Institut umění – Divadelní ústav (IDU), koordinátor akce Noc divadel, připravil na 17. listopadu speciální rodinný program. Tématem Noci divadel se pro letošek stala česko-slovenská spolupráce, kterou Institut připomene hravou formou v pěti tematických zastaveních. V dalším workshopu si děti budou vyrábět cameru obscuru. V IDU bude od 14 do 20 hodin otevřené infocentrum Noci divadel.


Putování za česko-slovenskými legendami

15:00 - 18:00 

Přijď a prozkoumej Institut umění - Divadelní ústav. Objev tajemná zákoutí nejen této historické budovy, ale i česko-slovenské historie! Interaktivní workshop pro děti a rodiče nazvaný Putování za česko-slovenskými legendami spojí prohlídku budovy, zajímavé (nejen) divadelní příběhy a na pěti stanovištích představí vybrané legendy Česka i Slovenska. 

Bez věkového omezení (děti do 6 let v doprovodu rodičů).

Vstup volný. Rezervace není nutná.


Workshop camera obscura

14:00 - 17:00

Staň se na jedno odpoledne fotografem a na principu starodávné camery obscury si vyrob vlastní fotoaparát. Vyfotíš si portrét, zátiší nebo cokoli tě napadne a fotku si pak vyvoláš ve skutečné fotokomoře. Fotoaparát a fotografie si odneseš na památku.  Určeno pro děti od 7 let a jejich maminky, tatínky, babičky, dědečky a kamarády.

Lektorka Adéla Vosičková. 

Kapacita: max. 15 dětí (u mladších dětí nutný doprovod dospělého) 

Vstup volný - Registrace nutná. 

KAPACITA WORKSHOPU JE NAPLNĚNA, DALŠÍ REZERVACE NEPROVÁDÍME.


Komentovaná prohlídka IDU

16.00 a 18.00


14.00 - 18.00 Zahrajte si loutkové divadlo

Interaktivní ukázka z výstavy České loutkové divadlo 3x jinak

Ve 2. patře naší budovy budete mít exkluzivní příležitost nejen vidět, ale i vyzkoušet si část výstavy kurátorek Niny Malíkové a Martiny Peckové Černé, která v rámci programu propagace českého divadla do zahraničí od roku 2016 objela Jižní Koreu, Japonsko, Finsko, Maďarsko a několik destinací v ČR a příští rok se chystá například do Jordánska. Vždyť loutkové divadlo je ojedinělým fenoménem české kultury a dodnes okouzluje diváky na celém světě. Na improvizované loutkové scéně najdete různé technologické druhy loutek v podobě typických postav z českých pohádek a můžete si vyzkoušet manipulaci s nimi. K dispozici budete mít loutky Kašpárka v různém technologickém provedení, které jsou upraveny pro vaše první loutkářské pokusy. Dále zde najdete Čerta jako maňáska, Krále jako marionetu na drátě, Princeznu jako marionetu na nitích, Honzu jako javajku, Vodníka jako muppeta a stínovou loutku Ježibaby, všechny v provedení pro profesionální loutkové divadlo. Hraní s nimi vyžaduje nejen obratnost v manipulaci, ale také opravdu dobrou fyzickou zdatnost. Sami se tak přesvědčíte, že loutkářská profese je skutečně náročná, proto vám k vašim pokusům bude k dispozici Tomáš Zmrzlý, který se společně s Antonínem Maloněm autorsky podílel na technickém řešení výstavy. 


Prodej publikací IDU aneb předvánoční bazar
14:00 - 18.00 

Prodej publikací Institutu umění – Divadelního ústavu s 30 % slevou a k tomu několik speciálních balíčků na téma: kulturní management, divadelní slovníky, zahraniční divadlo či divadelní hry.  IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
olomouc.jpg
DPP.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg
brnojpg.jpg
radio_1.jpg