Divadlo Archa

Divadlo Archa

Divadlo Archa

Divadlo Archa

Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Vhodné pro seniory, Česko-slovenská noc divadel 2018, Prohlídky, Jazykově bezbariérové

Na Poříčí 26

Praha

www.divadloarcha.cz
Facebook

sobota 17. listopadu Noc divadel v Arše 


18.00 komentovaná prohlídka prostor a zákulisí s ředitelem divadla Ondřejem Hrabem  

Komentovaná prohlídka Divadla Archa s ředitelem Archy Ondřejem Hrabem přiblíží variabilitu, koncept „tekutého“ prostoru a divadlo jako místo neustálé proměny. Přijďte se podívat do zákulisí divadla, které se zrodilo ve funkcionalistickém paláci, zažilo avantgardní i sociálně realistickou éru režiséra E. F. Buriana a v roce 1994 se stalo hlavní scénou pro současné umění v Praze.

Vstup zdarma


KAPACITA JE NAPLNĚNA.


19.00 Kolektiv tvůrců / Divadlo Archa - Rusáci? 

Představení založené na hře s médii a na kombinaci rozličných divadelních postupů. Osobní výpovědi, videoart, choreografie, hudba a proměnlivá scéna jsou hřištěm pro trojici performerů a jednoho komentátora. Téma představení je určeno otázkou: Jak se vyrovnávají mladí Rusové žijící v Čechách s českým historickým komplexem způsobeným invazí v srpnu 1968? Představení se nepokouší o další únavnou analýzu událostí roku 68. Nehledá viníky ve snaze je pranýřovat. Rok 1968 v představení tvoří kontext pro emotivní výraz sdíleného traumatu. Jeviště je prostor, kde je možné navrátit paměť, relativizovat stereotypy, rozbíjet klišé a narušovat schémata. Společně projít cestou vytyčenou předsudky, mýty, láskou, nenávistí, strachem i odvahou.Námět: Jan Burian, koncept a komentář: Jana Svobodová, video art: Jaroslav Hrdlička.

Protagonisté představení: Marina Sokol, Inga Mikshina Zotova, Roman Mikshin Zotov. 

Vstup zdarma / 80 minut. 

Debata s tvůrci po představení.


KAPACITA JE NAPLNĚNA.


21.00 Petr Nikl – Žlutá tma 
„Kdo se moc ptá, moc se dozví...“ 
Lze polapit světlo? Prošlý čas nelze potkat. Slunce však stále svítí, a když září, budí minulost.Představení Žlutá tma navazuje na předešlý černobílý melodram Petra Nikla Já jsem tvůj zajíc. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků. 
Petr Nikl – pohyb, manipulace, zpěv. David Vrbík – hudba, zvuk, laserová interakce, Jan Burian ml. –  hudba, Ondřej Eremiáš – průlety objektů, Patrik Sedlák - světelný design. 
Vstup zdarma / 80 minut.


KAPACITA JE NAPLNĚNA.


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): pokladna@archatheatre.cz
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 221 716 111, 221 716 333


IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
olomouc.jpg
DPP.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg
brnojpg.jpg
radio_1.jpg