Národní divadlo

Národní divadlo

Národní divadlo

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Dílny, workshopy a interaktivní programy, Prohlídky, Hudební produkce, Česko-slovenská noc divadel 2018

Národní 4

Praha


1) Anenský areál, Anenské náměstí č. 2, Praha 1
2) Stavovské divadlo, Ovocný trh, Praha 1


1) Nahlédnutí do archivů Národního divadla 

Prohlídka archivů první české divadelní scény. V malých skupinách nahlédnete do pokladů nashromážděných za uplynulých 150 let! 

Divadelní archiv: půvabné historické fotografie, originální výtvarné návrhy scény a kostýmů, historické divadelní cedule s obsazením umělců a další unikátní dokumenty. Hudební archiv: rukopisné a tištěné hudebniny slavných i zapomenutých děl v Praze uvedených, seznámení s širokou škálou druhů provozovacích notových materiálů. 

Místo konání: sídlo archivů (Anenské náměstí 2, Praha 1) 

Čas: 16.00–20.45 (poslední prohlídka vychází ve 20.00) Začátek vždy v celou a o půl. Délka prohlídky cca 45 minut divadelní archiv, cca 25 minut hudební archiv. 

Kapacita prohlídek je zcela vyčerpána. 


2) Noc s Kyticí – zážitková prohlídka 

Nalaďte se spolu s námi na očekávanou premiéru Erbenovy Kytice. Připravili jsme pro vás zážitkovou prohlídku sídla Činohry Národního divadla, při které objevíte sklep i půdu starobylého Anenského kláštera a zaposloucháte se do Erbenových balad. 

Jak chrastí kosti nebo zní bouchání umrlce na zavřené dveře? V podzemí si vyzkoušíme, jak lze za pomoci hlasu a zvuků navodit tajemnou atmosféru márnice. Programem se bude navíc prolínat téma Československá Noc divadel. Myslíte, že by Erben zvládnul psát i ve slovenštině? Pokud ano, jak by to asi znělo? 

Místo konání: sídlo Činohry ND (Anenské náměstí 2, Praha 1) 

Čas: 17.00–20.00. Začátek v každou celou hodinu. 

Kapacita prohlídek je zcela vyčerpána.


3) Noc divadel s Baletem Národního divadla 

 Zveme vás přímo do zkušeben, kde se spolu s předními sólisty Baletu ND zúčastníte baletní dílny. Uvidíte zblízka taneční ukázky a zároveň si řekneme, kdy se tleská a kdy je naopak lepší netleskat. Jak se cítí tanečník před publikem? Jak moc dokáží diváci ovlivnit jeho výkon? Na vlastní kůži zakusíte chuť aplausu. Jako bonus pokřtíme nový kalendář Baletu ND 2019. 

Místo konání: sídlo Baletu ND (Anenské náměstí 2, Praha 1) 

Čas: 17.00–20.00 (poslední prohlídka vychází v 19.00) 

Začátek vždy v celou a o půl.

Kapacita prohlídek je zcela vyčerpána.


4) Stavovské divadlo 

Opera Národního divadla zve do Stavovského divadla, jediné dochované divadelní budovy na světě, kde dirigoval Wolfgang Amadeus Mozart. Jeho hudbu budou návštěvníci moci nejen poslouchat, ale někteří z nich také dirigovat. Při následující prohlídce jeviště budou předvedena kouzla jevištní techniky. 

Místo konání: Stavovské divadlo, vstup hlavním vchodem (Ovocný trh, Praha 1) 

Čas: 21.00–00.00 (poslední skupina vychází v 23.30) 

Prohlídky zhruba po 20 minutách vždy á 60 diváků. Délka prohlídky cca 20 minut. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Akce je bez rezervace.IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
olomouc.jpg
DPP.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg
brnojpg.jpg
radio_1.jpg