Divadlo loutek Ostrava

Divadlo loutek Ostrava

Divadlo Loutek Ostrava

Česko-slovenská noc divadel 2018, Vhodné pro rodiny s dětmi, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Dílny, workshopy a interaktivní programy, Prohlídky, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře)

Pivovarská 3164/15

Ostrava

http://www.dlo-ostrava.cz/

Facebook

Noc divadel 2018 Československá Noc divadel i v Divadle loutek Ostrava. Těšíme sa! 


Tak jako v minulých letech, i letos se s potěšením zúčastníme Noci divadel - celoevropského projektu koordinovaného Divadelním ústavem při Institutu umění. Letošní ročník proběhne symbolicky 17. listopadu, a jelikož nese podtitul Československá Noc divadel, rozhodli jsme se spojit se pro tento večer s Bábkovým divadlem Košice.  


Zatímco slovenští kolegové přijedou do k nám Ostravy s inscenací pro děti O rytierovi bez koňa a workshopem k představení, naši herci vyrazí do Košic, aby slovenskému publiku odehráli pohádku Perníková chaloupka.  


A jelikož víme, že čeština a slovenština jsou sice velmi podobné, ne však totožné jazyky, připravíme, především pro naše nejmenší diváčky, malý česko-slovenský slovníček s výrazy, které ve slovenském představení zazní. 


Aby toho nebylo málo, rozhodli  jsme se kromě pohádky a workshopu našich slovenských kolegů uvést v rámci Československé Noci divadel též inscenaci o (nejen československé) historii Nastupovat! Děják z rychlíku, kterou obvykle hráváme pouze pro školy. Diváci též budou moct po tomto představení nahlédnout na jeviště a prozkoumat scénu s postavenými kulisami, rekvizitami i loutkami a pohovořit s loutkáři. 


V průběhu večera budeme společně sledovat i dění v Košicích, a to především prostřednictvím sociálních sítí. 


17.00 – 18.45  Bábkové divadlo Košice: O RYTIEROVI BEZ KOŇA (představení s úvodem a workshopem po představení), pro děti od 4 let 

19.00 – 20.30  Divadlo loutek Ostrava: NASTUPOVAT! DĚJÁK Z RYCHLÍKU (představení + prohlídka scény po představení), pro děti od 11 let 


Vše zdarma, ovšem pozor - rezervace předem nutná! 


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace): predprodej@dlo-ostrava.cz

Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 596 100 501IDU.jpg
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
olomouc.jpg
DPP.jpg
create2.jpg
asset_logo_web_black.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg
brnojpg.jpg
radio_1.jpg